۱۴۰۰/۰۲/۱۱

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

کارگران، سرباز خط مقدم جبهه اقتصادی

استاندار خراسان رضوی گفت‌: کارگران در شرایط سخت کنونی و برای جهش تولید به عنوان سرباز در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور حضور دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در مراسم تقدیر از کارگران نمونه استان که همزمان با هفته کار و کارگر در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن تبریک این هفته اظهار کرد: در سه سال اخیر شاهد هجمه سنگینی از ناحیه استکبار جهانی در قالب یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم که بیشترین فشار را به جامعه کارگران وارد کرد.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: علی‌رغم تمام شرایط گفته شده کارگران در جهت جهش تولید و در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام برگرفته از جمله سیاست اقتصاد مقاومتی سختکوش و پر تلاش ایثارگری کرده و در جبهه اقتصادی کشور به عنوان سربازان خط مقدم نقش آفرینی کردند.
وی توجه به تولید داخلی و حمایت از زیرساخت‌های بخش تولید را یکی از سیاست‌های نظام دانست و گفت: نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری در چند سال اخیر نشان از اهمیت این موضوع دارد.
معتمدیان افزود: اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توجه به حمایت از تولید داخلی در دستور کار قرار نمی‌گرفت، روز‌های سخت تری را در پیش رو داشتیم.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در استان تلاش کرده‌ایم در سطح مقدورات خود نگاه ویژه‌ای به حوزه کارگری داشته و همه ظرفیت‌های استان را در جهت حمایت از تولید و  کارآفرینی به کار ببندیم.
وی ادامه داد: در این راستا ضمن تثبیت وضع موجود و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها، کمک به فعال شدن ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی نیز در دستور کار بوده است.
معتمدیان با بیان اینکه بخش خصوصی شاکله اصلی اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد، ابراز کرد: تلاش کردیم با تعامل و هم اندیشی که با این بخش انجام می‌دهیم در جهت رفع موانع تولید گام برداریم.
استاندار خراسان رضون ادامه داد: در بازدیدی که از کارخانجات تولیدی صورت می‌گیرد، یکی از بررسی‌های ما وضعیت کارکنان آن واحد است.
وی گفت: امیدواریم شاهد اثرگذاری تشکل‌های کارگری به عنوان پل‌های ارتباطی کارگران و مدیران و دستگاه‌های دولتی در وضعیت کارگران باشیم.
معتمدیان بر اهمیت هزینه واحدهای تولیدی برای سلامت کارکنان تصریح کرد: در محیط‌های کارگری باید نظارت وجود داشته باشد تا پروتکل‌های بهداشتی به نحو احسنت رعایت شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید شاهد افزایش کمی و کیفی آموزش‌های بهداشتی حفاظتی و ایمنی در واحدهای کارگری باشیم، بیان کرد: نیاز است خانه‌های بهداشت کارگری در واحدهای پرجمعیت ایجاد شده  و معاینات پزشکی دوره‌ای در این واحدها نیز انجام شود.
گفتنی است؛ در انتهای این مراسم با حضور استاندار خراسان رضوی از تعدادی از کارگران حاضر در جلسه به نمایندگی از جامعه بزرگ کارگری تجلیل شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری