۱۳۹۸/۱۱/۲۳

وزیر صمت در مراسم روز ملی صادرات در مشهد:

صادرات خراسان رضوی در ۱۰ ماهه امسال به لحاظ وزنی ۲۱ درصد افزایش یافته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات خراسان رضوی طی ۱۰ ماه امسال به لحاظ وزنی ۲۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رضا رحمانی در مراسم گرامیداشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان که در محل اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: صادرات در سال جاری یکی پیشران‌های رونق تولید بود و از سوی دیگر اقتصاد ایران و شرایط موجود ایجاب می‌کند که مقوله صادرات را جدی بگیریم.
وی با اشاره به اینکه تولید با صادرات و فناوری رونق می‌گیرد، افزود: امسال هفت محور را به عنوان راهبرد اساسی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته‌ایم که یکی از آن‌ها توسعه صادرات است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه طی 10 ماه سال جاری خراسان رضوی 21 درصد افزایش صادرات به لحاظ وزنی داشته است، تصریح کرد: در مقوله تولید هم شاهد افزایش بوده‌ایم به طوریکه طی 10 ماه ابتدایی سال جاری اکثر تولیدات کشور با رشد مثبت همراه بوده است.
وی بیان کرد: در زمینه فعال‌سازی واحدهای راکد صنعتی، خوشبختانه در خراسان رضوی 100 واحد تعطیل دوباره فعال شده‌اند و برنامه این وزارتخانه در کل کشور فعال‌سازی 2 هزار واحد صنعتی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در دوره تحریم، تفویض اختیارات و تسهیل امور باید مد نظر قرار گیرد، افزود: خراسان رضوی پتانسیل بالایی از نظر جغرافیایی و اقتصادی دارد، ضمن اینکه این استان مجموعه مدیریتی خوبی دارد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۲۹۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری