۱۳۹۸/۱۱/۲۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

دغدغه‌ای در زمینه برگزاری انتخابات در استان وجود ندارد/تعداد شعب اخذ رای در مشهد ۳۸ درصد افزایش یافته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: آمار شعب اخذ رای در مشهد نسبت به دوره گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان با فرماندار و دست اندرکاران انتخابات شهرستان مشهد که در محل دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، با تقدیر از حضورباشکوه مردم فهیم استان در راهپیمایی حماسه 22 بهمن اظهار کرد: حضور مردم قدرشناس خراسان رضوی و مخصوصا مشهد در این راهپیمایی عظیم باعث شد تا برگ زرینی دیگر بر حمایت‌های خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیافزایند.
وی با اشاره به اینکه دغدغه‌ای در زمینه برگزاری انتخابات برای استان و مشهد وجود ندارد، افزود: بحمدالله کلیه تمهیدات برگزاری انتخابات در استان و به ویژه شهر  مشهد اتخاذ شده و از افراد دخیل در حوزه اجرای انتخابات شهرستان مشهد که برنامه ریزی مناسبی را در راستای ایجاد بستر انتخابات متحمل شده اند، تشکر می کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص کارکردهای مثبت دستگاه الکترونیکی احراز هویت، تصریح کرد: از مزیت‌های خوب دستگاه الکترونیکی احراز هویت برخط، دادن اطلاعات لحظه‌ای از آمار تعرفه‌های انتخاباتی در شعب اخذ رای است، در این راستا باید اطمینان داد که داوطلبان انتخابات و هواداران آن‌ها نگران کمبود تعرفه نباشند.
جعفری با تاکید براینکه دستگاه الکترونیکی احراز هویت برخط به گونه‌ای طراحی شده است که امکان دخل و تصرف در اطلاعات آن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: طبق قانون در این دوره، فرآیند انتخابات طبق ساعت مشخص شده آغاز خواهد شد و حتما یک روز قبل از آغاز رای‌گیری از تمام چهار هزار و 23 شعبه اخذ ‌رای به منظور سنجش آمادگی‌ها بازدید به عمل خواهد آمد.
وی با بیان اینکه در حوزه فناوری اطلاعات ستاد انتخابات خراسان رضوی پیشگام است، افزود: 12 حوزه اصلی انتخابات در خراسان رضوی به فیبر نوری مجهز شده که به موجب آن سرعت پهنای باند سرورها، افزایش یافته و روند کار را سرعت و سهولت می‌بخشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوزه بازرسی‌ها، تصریح کرد: با مشارکت دستگاه تاکنون دو هزار و 37 بازرس متمرکز و 410 بازرس غیرمتمرکز در سامانه جامع انتخابات ثبت اطلاعات شده‌اند، همچنین برای هر شهرستان یک بازرس ویژه اختصاص یافته است و از وزارت کشور هم تعدادی بازرس به خراسان رضوی اعزام خواهند شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۲۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری