۱۳۹۸/۱۱/۲۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

شورای اطلاع‌رسانی، تحرکات دشمن در فضای مجازی را خنثی ‌کند/خراسان‌رضوی جزو ۵ استان برتر در حوزه اطلاع‌رسانی انتخابات

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: شورای اطلاع‌رسانی خراسان‌رضوی تحرکات دشمن در فضای مجازی را خنثی ‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه شورای اطلاع ‌‌رسانی استان که در محل دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: افرادی که در حوزه نظارت بر انتخابات فعالیت می‌کنند، داوطلبان، احزاب و جریان‌های سیاسی به همراه مردم چهار بخش فرآیند انتخابات را شامل می‌شوند.
وی افزود: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور تمامی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان برگزار و بایدها و نبایدها به همراه جزئیات «قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی» برای آن‌ها تبیین شد.
جعفری ادامه داد: در قالب یک کتابچه به تمامی داوطلبین موارد قانونی یادآوری شده است و اگر تخلفی توسط مسئولان ذی ربط گزارش شود، برخورد قانونی توسط نهاد‌های نظارتی صورت خواهد گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید براینکه حفظ و ارتقای سلامت انتخابات امری مهم است، تصریح کرد: در حوزه رای‌گیری و ارتقای سلامت انتخابات، هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت همواره نظارت‌ها و کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند، ضمن اینکه با به کارگیری دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، آمار رای‌دهندگان برخط شده و خطای انسانی کاهش قابل ملاحظه ای می یابد.
جعفری با اشاره به اینکه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اولین انتخاباتی است که بعد از بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود، افزود: به همین منظور معاندین و ضد انقلاب در تلاش هستند تا با تحرکات خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی این مسئله را القا کنند که مردم مشارکت زیادی در انتخابات نخواهند داشت، در این راستا شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی باید نسبت به تحرکات دشمن در فضای مجازی واکنش نشان داده و آن‌ها را خنثی کند.
جعفری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: خراسان رضوی تنها استانی است که 12 شعبه اصلی برگزاری انتخابات در آن دارای فیبر نوری است، لذا سرعت پهنای باند نسبت به دوره قبلی 4.5 برابر افزایش یافته است و دغدغه‌ای در این حوزه وجود ندارد.
وی در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی اطلاعیه‌های ستاد انتخابات اظهار کرد: در ایام انتخابات طبق قاعده اطلاعیه‌های ستاد انتخابات را بلافاصله اطلاع‌رسانی و در پرتال سایت استانداری خراسان رضوی منتشر می‌کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی هم ‌اکنون در حوزه اطلاع‌رسانی انتخابات جزو پنج استان برتر کشور محسوب می‌شود.
جعفری با تاکید بر اینکه هیچ دغدغه‌ای در حوزه اجرای انتخابات نداریم و همه شرایط محیا شده است، افزود: جمعه گذشته مانور پشتیبانی انتخابات را با حضور عوامل مختلف و مجریان انتخابات برگزار کردیم تا میزان آمادگی‌ها سنجش شود و این مانورها درحوزه های مختلف تا زمان اخذ رای تداوم خواهد یافت


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری