۱۳۹۸/۱۱/۲۳

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باید در کشور توسعه پیدا کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در شرایط جنگ اقتصادی گفت: مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باید در کشور توسعه پیدا کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رضا رحمانی در مراسم افتتاح کارخانه تولید شمش طلای بردسکن، با اشاره به کارکرد مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اظهار کرد: این مدل که به ابتکار آقای رزم حسینی در خراسان رضوی شروع شده است، می‌تواند برای مناطق دیگر به یک الگو تبدیل شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ارزش تولیدات معادن و صنایع معدنی کشور حدود 22 میلیارد دلار است، افزود: اجرای نقشه راه معادن، فعال سازی معادن کوچک، زنجیره ارزش فلزات اساسی و نوسازی معادن از جمله برنامه‌های محوری وزارت صمت است.
رحمانی افزود: به رغم شرایطی که امروز کشور با آن مواجه است، فقط در حوزه ایمیدرو 3 میلیارد و 600 میلیون دلار پروژه آماده افتتاح وجود دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به رغم تحریم‌های ظالمانه، در حوزه معدن از اکتشاف تا توسعه صنایع معدنی اقدامات قابل توجهی شروع شده است که می‌تواند انگیزه مضاعفی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.
وی با اشاره به سیاست وزارت صمت تصریح کرد: هزینه گردش مالی معادن فعال در استان یا شهرستان محل استقرار معدن و اولویت جذب نیروی کار معادن با نیروهای بومی همان منطقه از سیاست‌های وزارت صمت به شمار می‌رود.
رحمانی بیان کرد: ایجاد یک شغل، باید برای همه مردم و مسئولان کشور به اهمیت ایجاد یک پروژه تلقی شود، این موضوع نکته مهمی است که در حوزه صنعت و معدن می‌توان آن را پیگیری کرد.  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در انتهای سخنان خود با اشاره به اینکه تولید داخل به اندازه لازم حمایت می‌شود، افزود: اگر کالایی در داخل کشور به نیاز لازم تولید شود، جلوی واردات آن را خواهیم گرفت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری