۱۳۹۷/۰۷/۱۹

معاون استاندار:

مردم محوری در میزبانی از زائران را باید گسترش دهیم

سرپرست معاونت و هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: شعار زیارت آسان ، ساده ، عاشقانه و عارفانه باید محقق شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در جلسه ستاد خدمات سفر ویژه زائران پیاده و دهه آخر صفر افزود: چون بحث زائرین پیاده دهه آخر صفر همانند اربعین یک جریان فرهنگی است؛  باید از این جریان فرهنگی در فرامکان و فرازمان سوده و بهره کافی راببریم.
وی اظهار داشت:  این یعنی اربعین در اربعین و کربلا در کربلا نباید بماند؛ همچنین دهه آخر صفر هم نباید مختص همین چند روز پایانی ماه صفر باشد. دهه پایانی صفر یک جرقه است؛ تولید یک فضیلت است.
سرپرست معاونت و هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: همانطور که اربعین تولید یک فضیلت است. لذا این فضلیت باید در سراسر مکان ها و زمان ها جریان سازی فرهنگی شود ولی باید اعتراف کنیم که در این بخش علی رغم زحمات زیاد دست اندرکاران، آن گونه که شایسته و بایسته است به آن پرداخته نشده است.در صورتی که این ظرفیت وجود دارد و انشاالله ما باید بیشتر به آن بپردازیم.
حسینی تصریح کرد: در کنار صدا و سیما و عزیزانی که پوشش خبری و فرهنگی دارند و انصافاً هم در این زمینه خوب عمل می کنند؛  برای اربعین امسال افرادی را مأمور کرده ایم که یک مستند تلویزیونی تهیه تا از تمامی شبکه های سراسری قابلیت پخش داشته باشد .
وی افزود: در دهه آخر صفر علاوه بر زائران پیاده توجه به زائرین سواره نیز مهم است. همچنین توجه به ارائه خدمات در دهه آخر صفر به زائران حضرت امام ثامن (ع) از طریق مراکز رسمی انجام پذیرد. این موضوع هم در خصوص اقامت و هم در خصوص حمل و نقل بسیار مهم  است.
سرپرست معاونت و هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی در خصوص استفاده از ظرفیت مردمی عنوان داشت: مهمترین موضوع در بحث ارائه خدمات به زائرین ابتناء و اتکاء به مردم و مردم محوری است. در این راستا انواع خدمات باید تعریف شود و مردم متناسب با توان و تخصصشان  این خدمات را ارائه نمایند.
حسینی تشکل های مردمی ، هیئات مذهبی ، گروه های اجتماعی و مردم میزبان اصلی زائرین هستند و دولت باید زمینه خدمات رسانی آنها را مهیا و سیاست گذاری نماید.
جانشین ستاد خدمات سفر استان در پایان اضافه کرد: توجه به مسائل بهداشتی و سلامت ، حمل و نقل ، اورژانس جاده ای ، ورود و خروج زائرین و امکان ظرفیت سازی ناوگان ها ، ایجاد نظم و امنیت ، تغذیه و اسکان و امور فرهنگی از نکات مهمی است که در کمیته های دوازده گانه باید بر آن متمرکز شویم .همچنین فرمانداران مسیر راه های زائرین که که میقات الرضا (ع) هستند باید تمام تلاش و برنامه ریزی خود را برای زیارت آسان تمهید نمایند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری