۱۳۹۶/۰۹/۱۶

حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران :

طرح جامع افزایش تعاملات گرم در حال تدوین و اجراست.

معاون سیاسی امنیتی و اجنتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای افزایش سرمایه اجتماعی طرح جامع تعاملات گرم در خانواده ها در استان تدوین و در حال اجراست.

معاون سیاسی امنیتی و اجنتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای افزایش سرمایه اجتماعی، طرح جامع تعاملات گرم در خانواده ها  در استان تدوین ودر حال اجراست.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ دکتر سید جواد حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در 2 سال گذشته 400 تشکل مردم نهاد در خراسان رضوی تشکیل شده است و از تشکل‌های ایجاد شده 120 تشکل در بحث آسیب‌های اجتماعی، فعالیت دارند.
حسینی  از یک تشکل که برای بهبودی معتادین در استان تلاش می‌کند خبر داد و گفت: این تشکل توانسته است، تعداد 800 نفر را بهبود و تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.
معاون استاندار، با اشاره به تعداد افراد بیکار استان که بر اساس آمار 300 هزار جوان جویای کار است، اظهار داشت: در عین حال ما در استان از مرز 2 میلیون و 100 هزار نفرشغل عبور کرده‌ایم و اگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف نبود بیکاری ما در استان رقم بیشتری‌ می‌بود. با تلاش جهادی نه بیکاری استان که از میانگین کشوری بالاتر بود اکنون کمتر شده است
وی با اعلام اینکه نرخ بیکاری حال حاضر استان 10/1 دهم درصد است، افزود: رویکرد ما در استان توجه به رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.
معاون استاندار خراسان رضوی کوچک‌شدن دولت‌ها را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در دنیا دیگر دولت‌ها به‌سوی بزرگی مجموعه خود نمی‌روند بلکه با بزرگ‌کردن تشکل‌های مردمی، خود را چابک می‌کنند.
 معاون سیاسی امنیتی و اجنتماعی استانداری خراسان رضوی، با تحلیلی از سه دوره فعالیت‌های اجتماعی در کشور افزود: در هر دوره به تناسب موقعیت، اقدامات خوبی انجام شد ولی منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی آنگونه که شایسته و بایسته بوده است نشد، بنابراین می‌طلبد در خانواده‌، جامعه،  دولت و تشکلها برنامه ریزی و فعالیت بیشتری صورت گیرد.
 وی گفت: در راستای افزایش سرمایه اجتماعی، طرح جامع تعاملات گرم در خانواده ها  در استان تدوین ودر حال اجراست. بر اساس این طرح خانواده هایی که به اتفاق فرزندان خود به مراکز ورزشی گردشگری هنری و فرهنگی بروند از تخفیف ٥٠ درصدی برخوردار خواهند شد.
معاون استاندار در ادامه  اظهار داشت: 12 درصد جمعیت ما در کشور  دچار یک معلولیت هستند و شعار امسال روز جهانی معلولان "ایجاد جامعه دوستدار معلول"  است که امید است در بحث مناسب‌سازی معابر بیش از گذشته تلاش شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر باوجود تلاش‌ها، 10 درصد معابر ما برای معلولان مناسب‌سازی شده است، افزود: در سطح ادارات 30 درصد برای تردد این افراد مناسب‌سازی شده است.
وی افزود: هفته فرهنگی در استان از دی‌ماه آغاز می‌شود و بهترین فرصت برای معرفی شهرستان‌ها همین هفته فرهنگی است.
حسینی از فراهم نمودن مکانی در پدیده شاندیز برای ایجاد غرفه‌هایی مختص شهرستان‌ها نام برد و گفت: در نمایشگاهی که برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده، دستگاه‌های مرتبط شهرستانی می‌توانند، محصولات تولیدی منطقه خود را در آنجا به معرض نمایش بگذارند.
حسینی اظهار داشت: ارتقا فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند، موجب کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی شود.
معاون استاندار گفت: فعالیت‌های اشتغال به‌سرعت در کشور و استان به پیش می‌رود و امید است در طول برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری استان به 7.5 درصد برسد.
وی افزود: ایجاد حلقه‌های کتابخوانی جمعی و خانوادگی  با رویکرد فرهنگی و خانوادگی باید شکل بگیرد.  در ٧ ماهه امسال  در بیش از ٤٠٠ حلقه کتابخوانی جمعی و خانوادگی بیش از دو هزار کتاب مطالعه و بررسی شده است  و این موضوع باید گسترش یابد چون علاوه بر افزایش فرهنگ کتابخوانی در راستای تعاملات گرم نیز نقش مهمی را ایفا می نماید.
حسینی طرح روستای پاک در 100 روستای استان  را از دیگر ماموریت‌های طرح اجتماعی برشمرد و افزود: در حال حاضر در همه شهرستان‌ها این طرح در روستاهای هدف در حال انجام است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری