۱۳۹۶/۰۹/۱۴

استاندار خراسان رضوی:

باید همچون پیامبر(ص) نگذاریم مشکلات به فریاد تبدیل شود

استاندار خراسان رضوی گفت: عشق به مردم به عنوان عائله خداوند از ویژگیهای حضرت محمد(ص) بود و ما نیز به عنوان مسئولان باید همچون ایشان نگذاریم مشکلات به فریاد تبدیل شود تا گوشها آنها را بشنوند.

استاندار خراسان رضوی گفت: عشق به مردم به عنوان عائله خداوند از ویژگیهای حضرت محمد(ص) بود و ما نیز به عنوان مسئولان باید همچون ایشان نگذاریم مشکلات به فریاد تبدیل شود تا گوشها آنها را بشنوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛علیرضا رشیدیان در جمع کارکنان استانداری خراسان رضوی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) افزود: کارگزاران نظام اسلامی باید همچون پیامبر اعظم(ص) طبیب دوار باشند یعنی به دنبال مریضان خود بگردند و دردهایشان را درمان کنند.
وی از دیگر ویژگیهای پیامبر(ص) را فرهنگ کار و تلاش ذکر و بیان کرد: داشتن فرهنگ کار و تلاش از گمشده های جامعه امروز ما است. رسول مکرم اسلام اگر در جمع بندی به این نتیجه می رسیدند که باید دور شهر مدینه خندق بکنند خود تنها گوشه ای نمی ایستادند و تماشاگر نبودند.
استاندار خراسان رضوی به اهتمام پیامبر اکرم(ص) به ازدواج جوانان نیز اشاره و بیان کرد: باید فرهنگ کار و توسعه ازدواج را برای جوانان نهادینه کرد تا احتیاج نباشد کسی در این موارد به ما تاکید کند هر چند که در عمل همه به تذکر نیازمندیم اما هر انسان مومنی باید در درون خود نفسی تذکردهنده داشته باشد.
وی ادامه داد: شناخت پیامبر خدا شناخت آئینه تمام نمای صفات الهی است که در قالب صفات انسانی متجلی و ظاهر شده است و شاید از بزرگترین غفلتهای ما در جهان معاصر غفلت از شناخت پیامبر(ص) باشد.
رشیدیان گفت: ما به عنوان پیروان پیامبر اعظم(ص) مکلفیم بدانیم ایشان در زندگی خود چه گفت و چگونه عمل کرد. بطور مثال تعاون، همکاری، تعاطف، رعایت احوال دیگران و گسترش فضای محبت از صفات حضرت محمد(ص) بود. در زمانه کنونی گاه کسانی خلاف سیره رسول اکرم(ص) خشونت و نفرت را در جامعه پمپاژ می کنند.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری