۱۳۹۶/۰۹/۱۳

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دیدار مدیر کل انتقال خون استان :

در سال گذشته ۳۳۲ هزار کیسه خون و فرآورده خونی در خراسان رضوی تولید شد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: با تلاش پرسنل انتقال خون استان در سال گذشته ۳۳۰ هزار کیسه خون در استان تولید شد.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: با تلاش پرسنل انتقال خون استان در سال گذشته 330 هزار کیسه خون در استان تولید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ دکتر سید جواد حسینی در دیدار مدیر کل انتقال خون استان افزود: این در حالی است که  ظرفیت تولید استان 57 هزار کیسه است و در سال جاری پیش بینی تولید و مصرف 400 هزار کیسه خون در استان می شود.
وی تصریح کرد: این میزان تولید 6 برابر بیشتر از ظرفیت است که نشان از همت و تلاش شبانه روزی پرسنل انتقال خون استان است.
حسینی  اظهار کرد: در حال حاضر با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی و تلاش اداره کل انتقال خون استان، خون دریافت شده از داوطلبان به اجزاء تشکیل دهنده تقسیم می‌شود و با اینکار علاوه بر تامین خون مورد نیاز ، سایر فرآورده‌های خونی و محصولات مشتق از پلاسما نیز تامین می‌شود.
 معاون استاندار خواستار  تلاش رسانه‌ها در جهت تشویق و مشارکت بیش‌ از پیش مردم در امر اهدای خون شد و اظهار داشت:  سازمان انتقال خون یک سازمان زیر بنایی است و باید مشکلات مالی این سازمان  در حد امکان مرتفع گردد.
وی افزود:  امید است از طریق مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همچنین مشارکت خیرین سازمان نیمه ساز انتقال خون استان  هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
حسینی تصریح کرد: از طریق  کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان نیز می توان برخی از مشکلات پیش روی این اداره کل را حل کرد.

 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری