۱۳۹۶/۰۶/۲۲

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

آمادگی کامل مدارس استان برای آغاز سال تحصیلی و استقبال از دانش آموزان

با حضور استاندار خراسان رضوی همزمان با ایام آغاز سال تحصیلی و به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده در پروژه مهر، جلسه شورای آموزش و پرورش استان برگزار شد.

 با حضور استاندار خراسان رضوی همزمان با ایام آغاز سال تحصیلی و به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده در پروژه مهر، جلسه شورای آموزش و پرورش استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه از آمادگی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و 150 هزار دانش آموز آماده رفتن به مدرسه می شوند که افزون بر نیمی از این جمعیت، در شهر مشهد مقدس تحصیل می کنند.
وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان در آستانه بازگشایی مدارس، اظهار داشت: بدین منظور دستور العمل هایی به نهادهای مختلف نظیر اتوبوسرانی، تاکسی رانی، مینی بوس رانی و آتش نشانی برای خدمات رسانی بهتر سرویس مدارس و حفظ ایمنی دانش آموزان صادر شده است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم توجیه خانواده ها همگام با بازگشایی مدارس، افزود: نقش روابط عمومی ها، رسانه های مکتوب، دیداری، شنیداری  و همچنین چاپ بروشورها و  استفاده از فضای مجازی در این خصوص از اهمیت بسزایی برخوردار است.
رشیدیان توجه به زیبا و مناسب سازی معابر و فضای شهری، روستایی و نصب علائم در این مناطق همزمان با بازگشایی مدارس را ضروری دانست.
وی خاطر نشان کرد: حضور موثر نیروی انتظامی برای تامین، حفظ و تقویت امنیت دانش آموزان در اطراف مدارس بسیار مهم است.
استاندار خراسان رضوی با تقدیر از اقدامات مربوط به توسعه فضاهای آموزشی و احداث کلاس های جدید همزمان با بازگشایی مدارس در استان گفت: کلاس های درسی مناطق عشایر نیز باید تکمیل و راه اندازی شود تا همزمان با شروع سال تحصیلی جدید شاهد نواختن زنگ عشایر نیز در استان باشیم.
رشیدیان در بخشی از سخنانش به آمادگی سال تحصیلی جدید در مناطق زلزله و سیل زده استان تاکید کرد و گفت: امید است همزمان با بازگشایی مدارس دانش آموزان ساکن در این مناطق مشکلی به لحاظ کلاس درس و مدرسه نداشته باشند.
وی در پایان با اشاره به خدمات خیران مدرسه ساز در استان، گفت: اقدامات این عزیزان در خطه خراسان؛ پررنگ، موثر و افتخار آفرین است و امید است که این خدمات خداپسندانه در سال های پیش روی نیز تداوم یابد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش هزینه نیست، تاکید کرد: هزینه کردن در حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده کشور است .
مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز گفت: 70 طرح آموزشی در این استان با هزینه 480 میلیارد ریال، برای مهر ماه امسال به بهره برداری رسید.  
وی با بیان اینکه تاکنون برای پروژه مهر 20 اقدام انجام شده است، اظهار کرد: امسال یک میلیون و 150 هزار دانش آموز در 11 هزار مدرسه استان ثبت نام کرده اند که 60 هزار نفر آنان دانش آموزان اتباع و مهاجران خارجی هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی  گفت: برای سال تحصیلی جدید 90 هزار معلم در استان  ساماندهی شده اند.
کاظمی با بیان اینکه 99 شرکت برای سرویس دهی مدارس به کارگیری شده اند، افزود: در این راستا سرویس دهی به 145 هزار دانش آموز در استان با هشت هزار و 600 خودرو پیش بینی شده که 70 هزار نفر از این دانش آموزان در مشهد و تبادکان تحصیل می کنند.
وی اظهار کرد: حدود نیمی از رانندگان خودروهای سرویس مدارس در این استان زن هستند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری