۱۳۹۶/۰۶/۲۲

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

نظام نامه تعامل نخبگان با دولت دراستان تدوین خواهد شد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نخستین میز گفتگوی دولت و نخبگان استان برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نخستین میز گفتگوی دولت و نخبگان استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد؛ گفت: در راستای توسعه مشارکت نظام مند نخبگان در امر توسعه،  نظام نامه تعامل نخبگان با دولت در استان تدوین و اجرایی خواهد شد.
وی با بیان این که آرمان بشر در طول 8 هزار سال حکومت و حکمرانی  خوب بوده و اقناع بشر با حکمرانی خوب محقق خواهد شد؛ افزود: در سالیان اخیر نیز بین صاحب نظران و محققان دانشگاهی و مدیران اجرایی فاصله بوده و تعامل مناسبی بین این دو وجود نداشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: امروزه توسعه نظام مند مشارکت مردم در امور جامعه راه حل رسیدن به  حکمرانی خوب و رفع فاصله بین  صاحب نظران و مدیران است.
حسینی با اشاره به سه نوع مشارکت شعاری، محدود و واقعی تاکید کرد:در مشارکت واقعی افراد در توسعه جامعه دخیل هستند. پایه اصلی مشارکت واقعی، فرصت تشکیلات یافتن  آحادجامعه است که به صورت تشکیلاتی بتوانند در قلمروهای مختلف وارد مشارکت شوند و این  مشارکت واقعی می تواند در قالب سازمانهای مردم نهاد، احزاب و تشکل ها و گروه ها نمود پیدا کند.
وی افزود: با رویکرد مشارکت واقعی مردم درامر توسعه، در عرصه سیاسی خانه احزاب، در عرصه اجتماعی خانه تشکل های غیردولتی، در حوزه جوانان خانه جوانان و در حوزه زنان، پارلمان زنان در استان راه اندازی شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در راستای توسعه مشارکت نظام مند نخبگان در امر توسعه،  نظام نامه تعامل نخبگان با دولت در استان تدوین و اجرایی خواهد شد.
حسینی با شاره به مولفه های  نظام نامه تعامل نخبگان با دولت گفت: یکی از مولفه های این تعامل نامه راه اندازی ماهانه میز گفتگوی موضوعی دولت با نخبگان است.
وی افزود:  استفاده از حداقل یک نخبه جوان به عنوان مشاور جوان نخبه  استاندار، دستگاه های اجرایی و حوزه های زیر مجموعه معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی  از مولفه های دیگر این تعامل نامه خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: عضویت نخبگان در کارگروه های شورای برنامه ریزی و توسعه استان، عضویت نخبگان در پارلمان مشورتی زنان استان و عضویت آنان در شورای مرکزی خانه تشکل های غیر دولتی استان از دیگر مولفه های این نظام نامه خواهد بود.
حسینی در ادامه گفت: تا پایان امسال 133.5 میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح تکاپو برای اشتغالزایی در این استان به بخش خصوصی پرداخت می شود.
 وی افزود: این تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان و بخش خصوصی برای رونق تولید و اشتغالزایی پرداخت می شود و نخبگان نیز باید از این ظرفیت برای کارآفرینی استفاده کنند.
 در این نشست، معاون برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان، رئیس شورای شهر مشهد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رئیس بنیاد ملی نخبگان این استان، معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از نخبگان استان حضور داشتند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۸۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری