۱۳۹۶/۰۶/۲۱

بازدید استاندار خراسان رضوی از درمانگاه های تخصصی سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد

استاندار خراسان رضوی در جریان سفر به گناباد از روند پیشرفت فیزیکی پروژه درمانگاه های تخصصی سلامت دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان بازدید کرد.

استاندار خراسان رضوی در جریان سفر به گناباد از روند پیشرفت فیزیکی پروژه درمانگاه های تخصصی  سلامت دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، کلنگ اجرای این پروژه در دی ماه سال گذشته در جریان سفر علی رضا رشیدیان، استاندار به زمین زده شد.
با تلاش های صورت گرفته و با توجه به نیاز شهرستان به این مجموعه تخصصی، روند اجرای پروژه مطلوب بوده و هم اکنون بالای 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
این درمانگاه های تخصصی در زیربنایی به وسعت دو هزار متر مربع احداث شده که بر اساس برآوردها 3.5 میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه خواهد شد و تاکنون 2.7 میلیارد ریال آن هزینه شده است.
تلاش مجموعه مدیریت شهرستان بر این است که تا نیمه دوم مهر ماه سال جاری، این پروژه به بهره برداری برسد و مردم شهرستان از مواهب آن بهره مند شوند. 
استاندار خراسان رضوی ضمن بازدید از قسمت های مختلف درمانگاه های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی گناباد بر تسریع در تکمیل آن   تاکید کرد.
دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سال 65 به عنوان دانشکده پرستاری و مامایی با پذیرش 42 دانشجو در رشته کاردانی پرستاری و زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت خود را آغاز نمود که این دوره در سال بعد به کارشناسی پرستاری ارتقاء یافت.
از سال 74 با منفک شدن از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بعنوان یکی از چهل و دو دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی مستقل کشور زیر نظر مستقیم وزارت متبوع و تحت عنوان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فعالیت خود را در ابعاد بهداشت، درمان و آموزش عالی ادامه داد.
از سال 84 به تدریج به تعداد رشته های این دانشکده افزوده و یا سطح آنها ارتقاء یافت به طوری که در سال 87 با توجه به مصوبه سفر دوم دولت نهم به خراسان رضوی، شورای عالی گسترش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با ارتقاء دانشکده به دانشگاه و تاسیس سه دانشکده مستقل پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی موافقت نمود.
 همچنین این شورا در پایان این سال، مجوز پذیرش دانشجوی پزشکی و تاسیس دانشکده پزشکی را نیز صادر نمود.
در حال حاضر این دانشگاه دارای چهار دانشکده مستقل، سه مرکز تحقیقاتی، دو بیمارستان آموزشی، 1535 نفر دانشجو، 77 عضو هیئت علمی و حدود 1300 نفر پرسنل می باشد و با 165 تخت فعال در سه بیمارستان 2 پزشک فوق تخصص 49 پزشک متخصص 77 پزشک عمومی 14 دندانپزشک و 15 داروساز به ارائه خدمات درمانی می پردازد. همچنین با 13 پایگاه اورژانس جاده‌ ای، به نسبت جمعیت رتبه اول کشور را داراست.
این دانشگاه، بواسطه موقعیت جغرافیایی ممتاز خود، علاوه بر آنکه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان را تحت پوشش رسمی دارد، می تواند در محدوده شعاع 100 کیلومتری از مرکز شهرستان، جمعیتی حدود 1.500.000 نفر را از خدمات خود بهره مند سازد.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری