۱۳۹۶/۰۳/۲۹

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم تبیین فرهنگ ایثار و شهادت حلقه مفقوده در فرآیند ماندگاری زائر و گردشگر

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی دیدار کرد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی دیدار کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد حسن واحدی در این دیدار بر لزوم تبیین فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان حلقه مفقوده در فرآیند ماندگاری زائر و گردشگر تاکید کرد.
وی از آمادگی معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری جهت هر نوع تعامل با بنیاد به منظور حفظ و نشر ارزش های اسلامی، انقلابی و جهادی برخاسته از سیره رضوی خبر داد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس و مقاومت اسلامی یکی از پروژه هایی است که بیشترین اثر بخشی معنوی و فرهنگی را داشته که قطعا در افزایش ماندگاری زائر در مشهد بسیار موثر خواهد بود.
واحدی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیرین استان نیز می تواند روند بهره برداری این پروژه عظیم را تسهیل نماید.
واحدی زائر پذیری مشهد مقدس را بهترین فرصت برای معرفی چهره ایثار و شهادت و رابطه آن با سیره رضوی دانست.
مدیر کل  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز مساحت پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس و مقاومت اسلامی را سیزده و نیم هکتار عنوان کرد و گفت: نقشه اجرایی و مطالعات تکمیلی آن تهیه و در مراجع مربوطه به تصویب رسیده است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار اکبر نجاتی افزود: پیوست ترافیکی، محیط زیست، پدافند غیر عامل و ... پروژه مزبور هیچگونه منع قانونی ندارد.
معرفی محتوای دفاع مقدس برای زئران و گردشگران، برپایی نمایشگاه موقت برای معرفی آثار دفاع مقدس، معرفی تاثیر سیره امام رضا(علیه السلام) در دفاع از ارزشهای انقلابی و ... از دیگر مباحث مطرح شده دراین جلسه بود که مقرر شد تلاش های لازم برای فراهم شدن زمینه حضور زائران در این بستر فرهنگی صورت پذیرد.
گفتنی است؛ پس از جلسه از پروژه باغ موزه دفاع مقدس بازدید میدانی به عمل آمد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری