۱۳۹۶/۰۱/۳۱

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی:

هنرمندان به دلیل مرجع بودن، نقش پررنگی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، شانزدهمین جلسه ستاد انتخابات در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، شانزدهمین جلسه ستاد انتخابات در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه که روسای انجمن های هنری و هنرمندان نیز حضور داشتند؛ با بیان اینکه فعالیت های زیادی در خصوص انتخابات پیش بینی شده؛ افزود: برگزاری انتخابات در امنیت کامل، سالم و  با مشارکت حداکثری سه موضوع مهمی است که ما باید مورد توجه قرار داشته باشد و هنرمندان به دلیل مرجع بودن و ارتباط با بدنه مردم نقش پررنگی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند.
وی با تاکید بر این که باید از تمام ظرفیت های جامعه برای مشارکت مردم در انتخابات بهره گرفت، گفت: میزان مشارکت مردم خراسان رضوی در انتخابات گذشته 64 در درصد بوده که این میانگین مشارکت، در کشور بی بدیل است .
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی تصریح کرد: با آگاه سازی، امید آفرینی و اعتماد افزایی که در مجموع به افزایش سرمایه اجتماعی منجر می شود؛ می توانیم زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم سازیم .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه خوشحالیم که دولت تدبیر و امید، آواربرداری خوبی را از کشور انجام داده و زمینه رشد و توسعه را فراهم کرده؛ افزود: از جمله موفقیت های این دولت، پویایی عرصه سینما است.
حسینی ادامه داد: سال 95 سال سینما بوده است به طوری که از هشت فیلم بالای 10 میلیارد فروش فقط شش فیلم مربوط به سال 95 بوده است .
وی افراد ثبت نام شده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خراسان رضوی را نزدیک به 20هزار خواند و افزود: صلاحیت 97 درصد داوطلبان در هیات های اجرایی استان تایید و تنها 2.89  درصد رد صلاحیت شدند .
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: به لحاظ جنسیت، حضور زنان 29 درصد افزایش یافته است به طوری که 1200 کاندید زن داشتیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری هیچ گروهی و هیچ جریانی این دوره از انتخابات را تحریم نکرده  که این نشانه خوبی است .
حسینی گفت: در فضای مجازی کشور  حدود  180 هزار کانال تلگرامی راه اندازی شده است که  11 هزار کانال بالای 5 هزار عضو دارد .
وی جهان را  به سه دنیای آرمان ها، واقعیت ها و دنیای مجازی  تقسیم بندی و تصریح کرد: دنیای مجازی فضایی دقیق ، سریع و فراگیر است.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: امروز هنرمندان و  فرهیختگان دو گروه مرجع هستند که مردم با آنها ارتباط دارند و طبیعی است که رفتار این قشر بر روی افراد جامعه نقش داشته باشد .
وی بر ایجاد و توسعه کرسی های آزاد اندیشی تاکید کرد و افزود: راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و آموزش و پرورش اجرایی شده و امیدواریم این موضوع در اداره کل ارشاد و اسلامی با محوریت هنرمندان نیز اجرایی شود.
 حسینی خاطر نشان کرد: انتظارمی رود از مجموعه ظرفیت 1700 کانون  فرهنگی مساجد، خانه مطبوعات و .... در راستای مشارکت مردم بهره گیریم .
وی در پایان تصریح کرد: ما وظیفه داریم که سلامت انتخابات را تامین کنیم و انتخابات الکترونیکی جلوی خیلی از تخلافات را می گیرد و سلامت انتخابات را بالا می ببرد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری