۱۳۹۶/۰۱/۳۱

استاندار خراسان رضوی:

همکاری‌های ایران و تاتارستان می‌تواند مشکلات بانکی ما با روسیه را حل کند

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات موجود عدم انطابق بخش های بانکی ما با بانک های روسیه است که امیدواریم این نشست این زمینه را فراهم کند.

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات موجود عدم انطابق بخش های بانکی ما با بانک های روسیه است که امیدواریم این نشست این زمینه را فراهم کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه امروز با رییس جمهور تاتارستان در اتاق بازرگانی استان اظهار کرد: هدف اصلی دولت ها در زمان حاضر ایجاد ظرفیت ها و زمینه های همکاری برای بخش خصوصی است. وی افزود: این ظرفیت ها در مسایل بازرگانی و علمی و دانشگاهی و همچنین حوزه های خدماتی اهمیت دارد. برای گسترش این روابط، باید در موضوعات مختلف زمینه سازی صورت گیرد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مهم ترین امر ایجاد ظرفیت برای انتقال اطلاعات مفید بین مردم دو کشور است و امیدواریم با ایجاد میز مشترک دو کشور این زمینه فراهم شود.
رشیدیان خاطر نشان کرد: مساله، ایجاد تسهیلات لازم برای حوزه تجاری و بازرگانی و فعالان اقتصادی دو طرف و تسهیل روادید و ظرفیت سازی به منظور حضور قانونمند برای دو کشور است. مساله مهم دیگر در ابتدای این همکاری ها ظرفیت سازی برای برگزاری نمایشگاه ها با استفاده از پتاسیل های دو طرف است.
وی عنوان کرد: با توجه به مسلمان بودن مردم دو کشور ظرفیت برای ایجاد برند مشترک حلال وجود دارد. خراسان رضوی در حوزه تولیدات مواد غذایی سابقه خوبی دارد. 
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین استفاده از ظرفیت های مرزی می تواند برای تولید مشترک و صادرات کالا بین دو طرف با سایر کشورها باشد. ظرفیت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران ایرانی و تاتار در دو کشور مهیاست و امیدواریم از این بستر در زمینه های مختلف استفاده شود.
رشیدیان خاطرنشان کرد: ظرفیت های پتروشیمی نیز می تواند موضوع همکاری بوده و مسایل راهی و پروازی نیز قابلیت همکاری دارد. یکی از مشکلات موجود عدم انطابق بخش های بانکی ما با بانک های روسیه است که امیدواریم این نشست این زمینه را فراهم کند.
رستم مینیخانف، رییس جمهور تاتارستان، نیز اظهار کرد: ما نیز خیلی علاقه مند به توسعه روباط مشترک با ایران هستیم و برای این امر زمینه های مشترک زیادی وجود دارد. یکی از این زمینه ها این است که به این دلیل که تاتارستان در بخش اروپایی قرار دارد، ظرفیت خوبی برای فعالان اقتصادی ایرانی است.
وی ادامه داد: من قول همکاری می دهم که زمینه ها را هموار کنم و مسایل را برای ورود کالای ایرانی و ورود فعالان تجاری ایرانی را فراهم می کنیم. در 20 می جشنواره مهمی در قازان برگزار می شود و این رویداد می تواند زمینه همکاری های مشترک را فراهم می کند.
در ادامه لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران، اظهار کرد: سفر دکتر روحانی به روسیه صفحه جدیدی را در روابط دو کشور گشوده است. یکی از اسنادی که بین دو کشور امضا شده، لغو روادید برای گردشگران از 5 الی 50 نفر بوده است. 
وی ادامه داد: ما در حال حاضر منتظر پاسخ وزارت خارجه ایران برای این منظور هستیم. همچنین قراردادی برای تسهیل صدور روادید برای تجار ایرانی فراهم شده و هیچ مشکلی برای دریافت روادید در سفارت روسیه وجود ندارد. لذا از ایران می خواهیم به توافقات مشخص برسیم. ما آمادگی داریم رفت و آمدهای تجار از ایران به روسیه و از روسیه به ایران بدون مشکل و آسان باشد.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سامانه خدمات الکترونیکی
استان خراسان رضوی
کد رهگیری